מגזין

June 7, 2017

בשעת בוקר מוקדמת לפני שבועיים, הגיע ליקב פול-טריילר ענק אשר על גבו מכולה ענקית. עם המכולה הגיע הצוות המיומן של יואל גינסבורי מרמת הגולן. זהו רגע של פגישה גורלית בין היי טק, לו טק וסלואו טק. תהליך סטרילי לחלוטין שבו מתמלאים הבקבוקים ביין מתנקזים שלוש שנים של עבודה אל רגע אחד.
והנה הרשימה: רוסה 2016 מיץ ענבים מותסס בן חצי שנה, קסם 2015 וקרקע 2015 בני שנה וחצי ושמירה מיוחדת 2014 כמעט בן שלוש. תוך יומיים נכנסו כל אלה לבקבוק ממנו יש רק מוצא אחד: הפה של הלקוחות. המשך המסע מזמן אפשרויות נוספות, כמו שאמר לי בשעתו סטיב פלדמן, יבואן יין אמריקני: "Kinderlach: you did  NOT sell ze vine until the customer has pished it tvice".

קו המילוי של יואל גינסבורי הוא התגשמות של חזו...

March 10, 2017

בתמונה: בפסח הזה, גם צ'רלטון הסטון מגיש יינות עגור!

1) מצוות

בפסח הזה אנחנו דואגים לכם שמצוות שתיית ארבע הכוסות תהיה מהודרת במיוחד: ברכישת 4 קסם + 4 קרקע + 4 שמירה מיוחדת תקבלו 2 בקבוקי לים 2014 במתנה והמשלוח עלינו! תכלס: 14 בקבוקים ב90 ש"ח לבקבוק.

להזמנת יינות עד הבית 02-9995423

2) חדשות

2015 Sic transit gloria Rosa.

בשבת האחרונה נרכש בקבוק הרוסה 2015 האחרון. לגמרי. לחלוטין.רוסה 2016 בפתח והיא שונה ונפלאה. אחרי 11 שנים של עשיית רוזה ברמה הכי גבוהה שאפשר, אני עדיין עומד ומתפלא על הייצור הנפלא והרגיש הזה. אותי הוא תמיד מפתיע רעננות כל פעם מחדש.

March 8, 2017

אייל דרורי, דוקטורנט בפקולטה לחקלאות באוניברסיטת טורינו. בשנת 2005, אחרי שנת שירות ולפני גיוס ליחידה מובחרת, הופיע אייל ביקב עגור ואמר לי: "מה שמעניין אותי בחיים זה יין". מלבד שתי בנותי, האיש הצעיר הזה הוא בשבילי מקור לנחת אינסופית.

תרגיל קטן בחשבון: אם בגפן יש 12 ענפים ובכל ענף ישנם 12 ניצנים, ומכל אותם הניצנים יצמחו ענפים חדשים אזי מ12 זמורות נקבל 144 ענפים חדשים. שנה אחר כך, מאותם 144 ענפים יצמחו 1728 ענפים חדשים. המשוואה הבלתי אפשרית הזאת הולידה את אחת העבודות החקלאיות העתיקות ביותר: הזמירה. אם לא נקצר את הזמורות, הצמח ישקיע יותר מדי אנרגיה בהצמחת הענפים והעלים במקום להשקיע אותה בפרי עצמו, ונקבל יבול נמוך ואיכות פרי ירודה.

מרקו סימוניט (Marco Simonit), חוקר ואגרונום מ...

March 7, 2017

"Quid pro quo", אמר האניבל לקטר (אנתוני הופקינס) מתוך הכלוב לקלאריס (ג'ודי פוסטר) החוקרת של הFBI. סצנה שאני לא שוכח לעולם, ונמשלים רבים לה. הפעם פקד עלי העורך העקשן לכתוב משהו שיגרום לעגורופילים העסקיים להזמין יין אותו יעניקו כאות הוקרה ללקוחות האהובים שלהם, ועל ידי כך לחלוק איתם חוויה אינטימית - יין מיוחד. אבל כמיטב המסורת החדשה שלנו, לא אעסוק בכך.

היו לי בשבועות האחרונים שני משברים עם לקוחות שבעקבותיהם רציתי להחזיר את הזמן לאחור ואפילו הצלחתי. למדתי שיעור חשוב, אין זה מובן מעליו שאנשים נפרדים מכספם ומעניקים לנו אותו.

האניבל לקטר המִפלץ הכפות כפה על קלאריס העדינה להתמסר אליו בהכנעה גמורה בתמורה לשיתוף פעולה: "תני לי, ואתן לך". אם קלאריס נתנה למִפלץ את נשמתה, ובתמורה הי...

February 2, 2017

לפני מספר שבועות, הגיעו ליקב תמר ויאיר רמרז האשדודיים. עגורופילים אמיתיים, שמדי פעם קופצים לנשום מעט אוויר-עגור, לשתות כוס יין ולמלא את חוסרי היין. תוך כדי שיחה, נזכר יאיר בקריירה קצרת המועד שלו כיינן, ומיד היה לנו ברור שזהו סיפתח למדור החדש בו אנו נותנים מקום של כבוד לסיפורים שלכם. וכך סיפר:
"בשנת 1957, אני בן 18, הגיע אוגוסט וכל החבר'ה שלי מקיבוץ חולדה סיימו י"ב והתגייסו לצבא. בתור הצעיר ביותר בחבורה, אני הייתי צריך לחכות עם הגיוס עד פברואר. עד אז, התחלתי לעבוד בענף ענבי יין. הגעתי ישר לבציר. אחרי מספר ימים שאלתי את החבר האחראי, "מה עושים עם הענבים האלו?", הוא ענה שהם לא טעימים, אבל יוצא מהם יין. חשבתי לעצמי, "אם בית החרושת יכול, גם אני יכול!". באחד הימים, אספתי שתיים...

February 2, 2017

בקרוב בחדר הטעימות של היקב, שמירה מיוחדת 2013. הרכב הזנים דומה לקודמו: סירה החליף חלק מהמרלו, וזאת, כנראה, מגמה. החמיצות הגבוהה היא מאפיין מבורך של שנת הבציר הזאת. בשנה זו רכשנו חביות Taransaud, שהן הכי עדינות שטעמתי עד היום. שמירה 2013 נכנסה לבקבוקים לפני שנה, שהופך אותה מוכנה לשתייה לאלה שהאיפוק של כמה שנים קשה להם.

להזכירכם: ציון 90 במגזין Wine Spectator. מהטובים ביינות ישראל.

להזמנת יינות עד הבית 02-9995423

ציטוטים נבחרים מהתיאור של קים מרכוס, עורך Wine Spectator:

“...Though diverse in their varietal composition Judean Hills reds typically offer remarkable freshness and vibrancy ... a standout blend ... is Agur's Special Reserve 2012 (90 $40) with beefy overtones to t...

February 2, 2017

"היינן יכתוב על יין", אמר איתן. הוא אמר, כי הוא לא שמע מספיק את היינן מזמר: "יין הוא רק התירוץ", ואני דווקא אכתוב עליו, כי כניסתו של איתן לצוות של יקב עגור הן החדשות ,שהכי מרגשות אותי עכשיו. אז הנה לפניכם איתן עמרמי, שהוא כבר לא "בוטן מגלי צה"ל", אלא איתן מיקב עגור.

מדובר בסיפור אהבה, שכרגיל הוא דביק ומוזר ואמיתי לגמרי. שבועיים לאחר מסיבת האהבה של איתן וכרמלה בחצר היקב באוקטובר האחרון, הוא הגיע ליקב עם כל מיני תירוצים כמו נער בבית מרקחת שמבקש לקנות קונדום. היתה זו טליה, ביתי היקרה והנבונה, ששוב הסבירה לאבאשלה את עובדות החיים: "איתן מאוהב ביקב ורוצה לעבוד בו". עברו להם כמה חודשים מאז עזבה שוהם בן חמו היקרה לדרכה האדריכלית וכסא המלכה של חדר הטעימות נותר מיותם, והנה צץ לו ב...

Please reload

  • Facebook - White Circle
  • Instagram - White Circle
  • Google Places - White Circle

© Agur Winery 2019